Warsztaty z ceramiki i grafiki

DSC_0020

Ceramika – jest jednym z najstarszych zawodów, które zachowały konkretne przeznaczenie. Nie jest skomplikowane nauczenie się przygotowania i formowania gliny, lepienia, pracy z kołem garncarskim, dekorowania, wytwarzania drobnej dekoracji, wyrobów ceramicznych, wykorzystania glazury
 i wykonywania glazurowania. Podczas warsztatów zapoznano się z właściwościami gliny czerwonej, białej, uczono się  pracy z kołem garncarskim oraz formowania gliny.

Grafika – jest dziedziną sztuki wizualnej, wyróżniająca się największą różnorodnością techniczną. Tym, którzy uczestniczyli w długich warsztatach z grafiki, długa i piękna jesień stworzyła możliwości wykonywania dużej ilości obrazów, pocztówek techniką mieszaną, wykorzystując fakturę liści różnych roślin. Zapoznano się i wypróbowano tradycje wypukło – drukowej techniki graficznej wykorzystując do tego len i karton. Do tworzenia prac z grafiki wykorzystano plastik oraz CD-ROM-y.  W pracach wykonanych techniką mieszaną, wykonano kompozycje na szkle, wykorzystano efekty soli, ołówka czy pisaków.